Twitter Hack Oskarżony o włamanie do Bitcoin’a już 3 miliony dolarów

4. August 2020   |   by admin

Hack na Twitterze „mastermind“ Graham Clark posiada więcej niż ₿300, wart ponad 3,3 miliona dolarów.
17-latek nie ujawnił, skąd wziął swojego Bitcoina, ale był aktywny w społeczności hakerów sympozjadów.

Clark ma do czynienia z 30 przestępstwami wynikającymi z włamania, które doprowadziło go do kolejnej sieci ₿12.

Główny podejrzany w haku na Twitterze posiadał już ponad 3 miliony dolarów w Bitcoin, według jego adwokata. 17-letniego Grahama Clarka ogromny transport Bitcoin został ujawniony podczas jego przesłuchania za kaucją, gdzie stoi oskarżony o orkiestrowanie hack, który widział go kontrolować wybitne konta Twitter, w tym były Barack Obama, Bill Gates i Kim Kardashian w celu uzyskania Bitcoin. Nastolatek stoi przed trzydziestoma zarzutami o przestępstwo związane z naruszeniem, a 725.000 dolarów odzwierciedla powagę sprawy.

Twitter Hack był Lucky Miss
Clark spowodował światowy kryzys w zeszłym miesiącu, kiedy to wraz z zespołem hakerów udało mu się uzyskać dostęp do wewnętrznego panelu kontrolnego Twittera, który pozwolił im na tweetowanie w imieniu najbogatszych i najpotężniejszych jednostek na planecie, sytuację, którą mógł manipulować, aby spowodować ogromny incydent finansowy lub polityczny.

Zamiast tego, Clark promował dobrze zużyty przekręt Bitcoin Profit, który pokiereszował go wokół ₿12, zanim Twitter zamknął hack. Od tego czasu ujawniono, że Clark tymczasowo miał dostęp do 130 kont na Twitterze i tweetował z 45.

Nie ujawniono źródła Bitcoin Haul Clarka

W sumie Clark ma do czynienia z 30 przypadkami, na które składa się 17 przypadków oszustw komunikacyjnych, 11 przypadków oszukańczego wykorzystania danych osobowych oraz po jednym przypadku zorganizowanego oszustwa i uzyskania dostępu do komputera lub urządzenia elektronicznego bez upoważnienia. Prokuratorzy zwrócili się z prośbą, aby w przypadku wpłacenia kaucji za pośrednictwem serwisu internetowego ₿300 firmy Clark udowodnić, że została ona wpłacona ze środków prawnych.

Adwokat Clarka nie dał żadnych wskazówek na temat tego, jak jego klient uzyskał Bitcoin haul pior do hack Twitter, ale biorąc pod uwagę jego młody wiek jest mało prawdopodobne, że był jednym z nielicznych szczęśliwców, którzy kupili pre-2013 i trzymał się. Biorąc pod uwagę jego skłonność do hakowania, które obejmowały dołączanie do forów poświęconych przeprowadzaniu sim swap ataków w młodym wieku, jest o wiele bardziej prawdopodobne, że Clark uzyskał jego Bitcoin schowek za pomocą nielegalnych środków, choć policja nie była w stanie tego jeszcze udowodnić.